22 maj 2023

ZK Siedlce wśród wystawców na 18. Mińskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości

zdjęcie: ZK Siedlce wśród wystawców na 18. Mińskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości / fot. nadesłane
fot. nadesłane
W dniu 18 maja 2023 roku w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Mińsku Mazowieckim odbyły się 18 Mińskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Wśród wystawców swoje stoisko prezentowała Służba Więzienna - Zakład Karny w Siedlcach
REKLAMA
Targi Pracy to znaczące wydarzenie w mińskim regionie, które przyciąga setki osób poszukujących pracy, stażu, wolontariatu i wielu potencjalnych pracodawców. Wydarzenie było doskonałą sposobnością do przedstawienia szerokiemu gronu odbiorców misji i zadań Służby Więziennej. Targi stanowią idealną platformę dla spotkań między pracodawcami, a osobami poszukującymi zatrudnienia, co pozwala zaprezentować Slużbę Więzienną jako atrakcyjnego pracodawcę i jedną z kluczowych formacji mundurowych dla zapenienia bezpieczeństwa państwa polskiego. Inicjatywa to także okazja by zapoznać się z aktualnymi tendencjami na rynku pracy.

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Siedlcach przybliżali specyfikę służby w Służbie Więziennej, zapoznawali przedsiębiorców z ministerialnym programem "Praca dla więźniów", informowali o kryteriach, które należy spełnić by wstąpić w szeregi wspomnianej formacji mundurowej, przedstawiali etapy postępowania kwalifikacyjnego, ofertę edukacyjną Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, a także realizowane przez Służbę Więzienną kampanie społeczne.

Stoisko Służby Więziennej cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedzający mogli z bliska zapoznać się ze środkami przymusu bezpośrdniego, środkami ochrony osobistej, które towarzyszą funkcjonariuszom podczas codziennej realizacji obowiązków służbowych w zakładach karnych i aresztach śledczych.

Ponadto Zakład Karny w Siedlcach prowadził w ramach stoiska punkt informacyjny "zatrudnij skazanego", w którym mozna było zapoznać się z ministerialnym programem "Praca dla więźniów" – ofertą współpracy adresowaną do pracodawców. Slużba Więzienna była prezentowana jako podmiot, który może dostarczyć rynkowi pracy wykwalifikowanych pracowników w postaci skazanych. Zważywszy, iż art. 67§3 kodeksu karnego wykonawczego wprost wskazuje, że praca wykonywana przez osoby pozbawione wolności jest jednym z podstawowych oddziaływań resocjalizacyjnych na skazanych przedstawiciele Zakładu Karnego w Siedlcach w ramach stoiska udzielali zainteresowanym informacji z zakresu procedur dotyczących zatrudnienia osób pozbawionych wolności. Targi stworzyły sposobność do bezpośrednich rozmów z przedsiębiorcami, którzy zainteresowani informacją funkcjonującą w przestrzeni publicznej o rządowym programie "Praca dla więźniów" mieli możliwość bliżej poznać założenia programu.

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Siedlcach przekazywali swoim rozmówcom m.in. prospekty informacyjne dotyczące zatrudnienia w Służbie Więziennej, kształcenia w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, a także foldery dotyczące procedury zatrudnienia skazanych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Siedlce
7.2°C
wschód słońca: 04:14
zachód słońca: 20:43
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Siedlcach

kiedy
2023-06-04 18:00
miejsce
Pracownia Rannych Pantofli,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-08 14:00
miejsce
Namiot cyrkowy, Siedlce, Ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-08 17:00
miejsce
Namiot cyrkowy, Siedlce, Ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-11 16:00
miejsce
Namiot cyrku Europa, Wiśniew, ul....
wstęp biletowany