Kolejne życie uratowane przez siedleckich policjantów
Kilka dni temu dyżurny siedleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z domów w gminie Korczew. Awanturujący się mężczyzna był pijany. Groził bliskim samobójstwem. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Drzwi do mężczyzny były zamknięte na klucz. Policjanci przez szybę w drzwiach zobaczyli, że mężczyzna założył na szyję pętlę. Sierż. Michał Kaczorowski i sierż. Paweł Sobieszuk wyważyli drzwi i weszli do środka. Wezwali na miejsce karetkę pogotowia, a do jej przyjazdu monitorowali funkcje życiowe.
Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Na terenie każdego miasta znajdują się instytucje pomocowe, między innymi miejskie ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.
Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl.
Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl.
Autor: podkom. Ewelina Radomyska