15 listopad 2021

Oszuści ponawiają próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów

Do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wpłynęło dzisiaj już trzy zgłoszenia o telefonach od rzekomych „ wnuczków”. Oszuści działają na terenie Siedlec. Na szczęcie żadna próba wyłudzenia pieniędzy nie powiodła się.
REKLAMA

Tym razem dzwoniący mężczyzna podawał się za wnuczka lub innego członka bliskiej rodziny i informował, że spowodował wypadek i musi pilnie zdobyć pieniądze aby sprawa została „ załatwiona” na policji. Dzwoniono do osób posiadających telefony stacjonarne. Żaden z seniorów nie dał się oszukać, a wszystkie próby wyłudzenia pieniędzy zostały zgłoszone do naszej komendy.

W związku z powyższym zdarzeniem Komenda Miejska Policji w Siedlcach po raz kolejny informuje, że tego typu sytuacje, gdzie ktoś telefonicznie zwraca się do nas o pieniądze to na pewno oszustwo. Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy!

W przypadku otrzymania takiego telefonu należy niezwłocznie skontaktować się z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach lub zadzwonić na nr alarmowy 112. Trzeba jednak pamiętać aby dokonać prawidłowego rozłączenia rozmowy z potencjalnym oszustem .

autor:nadkom.Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Siedlcach

kiedy
2022-02-02 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Siedlce,...
wstęp biletowany