Zatrzymana dwa razy za przekroczenie prędkości. Zbyt szybka jazda skończyła się zatrzymaniem prawem jazdy

zdjęcie: Zatrzymana dwa razy za przekroczenie prędkości. Zbyt szybka jazda skończyła się zatrzymaniem prawem jazdy / fot. KMP w Siedlcach
fot. KMP w Siedlcach
Policjanci wyszkowskiego Wydziału Ruchu Drogowego wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED w ciągu jednego dnia zatrzymali do kontroli tą samą kierującą za przekroczenie dozwolonej prędkości. Z pierwszej kontroli kobieta nie wyciągnęła żadnych wniosków i za drugim razem przekroczyła prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Finalnie mieszkanka powiatu wyszkowskiego straciła prawa jazdy. Do jej konta kierowcy mundurowi dopisali 20 punktów karnych.
REKLAMA

Niestety pomimo policyjnych apeli, na drogach nie brakuje bezmyślnych kierowców, którzy traktują drogę jak tor wyścigowy. W poniedziałek (8.05) policjanci grupy SPEED dwukrotnie zatrzymali do kontroli drogowej mieszkankę powiatu wyszkowskiego z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Pierwsza kontrola miała miejsce w Wyszkowie na ul. Białostockiej około godziny 13.30. Policjanci zmierzyli prędkość rozpędzonej kii. Miernik prędkości wykazał 77 km/h na tzw. „pięćdziesiątce”. Auto zostało zatrzymane. Za kierownicą siedziała 25-letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego. Funkcjonariusze na kierującą nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł i do konta kierowcy dopisali 7 punktów karnych.

Natomiast po godzinie 19.00 drugi patrol SPEED sprawdzał prędkość z jaką poruszali się kierowcy w miejscowości Łosinno. Około godziny 19.25 na celowniku ręcznego miernika prędkości znalazła się ponownie kia. Tym razem prędkość jaką wskazało urządzenie wynosiło 104 km/h w obszarze zabudowanym. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to ta sama mieszkanka powiatu wyszkowskiego, która była kontrolowana kilka godzin wcześniej. Tym razem rozpędzoną kobietę mundurowi ukarali mandatem karnym w wysokości 1500 zł i dopisali 13 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali 25-latce prawo jazdy na 3 miesiące.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy nie tylko o swoim bezpieczeństwie, ale też o innych uczestnikach ruchu drogowego.

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Siedlce
4.9°C
wschód słońca: 04:14
zachód słońca: 20:43
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Siedlcach

kiedy
2023-06-04 18:00
miejsce
Pracownia Rannych Pantofli,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-08 14:00
miejsce
Namiot cyrkowy, Siedlce, Ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-08 17:00
miejsce
Namiot cyrkowy, Siedlce, Ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-11 16:00
miejsce
Namiot cyrku Europa, Wiśniew, ul....
wstęp biletowany