25 listopad 2021

Niedzielski: restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią, mamy skuteczne instrumenty

Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią. Mamy bardziej skuteczne instrumenty reagowania m.in. szczepienia czy lepiej zorganizowaną służbę zdrowia – powiedział w czwartek szef MZ Adam Niedzielski.
REKLAMA

"Rozpatrujemy wszystkie pomysły. Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią" – powiedział na antenie RMF FM Niedzielski. Zdaniem szefa MZ "mamy bardziej skuteczne instrumenty reagowania".

"Teraz jest inaczej, bo mamy szczepienia, mamy lepiej opanowaną organizację systemu opieki zdrowotnej pod względem rozwiązań covidowych" – powiedział. Zaznaczył, że dokonano wielu zakupów sprzętowych.

Minister przyznał, że rozpatrywane są wszystkie pomysły. "Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią" – zaznaczył.

"Były restrykcje. Inaczej społeczeństwo na nie reagowało – było bardziej zdyscyplinowane. Jeżeli obserwujemy to co się dzieje w reakcji na wprowadzane restrykcje historycznie, to proszę sobie przypomnieć, jak wyglądała reakcja na restrykcje w tej pierwszej fali pandemii" – tłumaczył.

Jak dodał, "wprowadzenie tych restrykcji wtedy i tak spowodowało, że hospitalizacji było więcej niż jest teraz".

Zdaniem Niedzielskiego "jesteśmy w innej rzeczywistości". "W rzeczywistości, w której mamy narzędzia o wiele bardziej skuteczne niż restrykcje i dlatego z tych narzędzi korzystamy i na nich się opieramy" – wskazał. (PAP)

Autor: Aneta Oksiuta

aop/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Siedlcach

kiedy
2022-02-02 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Siedlce,...
wstęp biletowany